NAJLEPSZA PORA ROKU NA WIZYTĘ W ETIOPII?

STYCZEŃ

Styczeń to najbardziej popularny wśród turystów miesiąc. Raz, że pogoda jest znakomita, dwa, że w tym miesiącu obchodzone są dwa święta. Pierwsze etiopskie Boże Nardzenie. Drugie Timkat. Święto to obchody chrztu Jezusa Chrystusa w rzece Jordan, trwające trzy dni. Diakoni w złotych szatach niosą repliki Arki Przymierza, zwanej Tabot, do miejsc, w których odbywa się uroczystość. Procesja jest spektakularna i warto być jej uczestnikiem.

LUTY

Trekking w górach Semien jest idealny w lutym. Pora sucha sprawia, że oddychanie na wysokości powyżej 3.500 m, jest miej uciążliwe. Semien, góry wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zachwycają spektakularnymi krajobrazami oraz różnorodną dziką przyrodą endemiczną, właściwą tylko dla Etiopii. To również odpowiedni czas aby odwiedzić Południe Etiopii, z jej różnorodnymi grupami etnicznymi takimi jak: Mursi, Hamer, Dassanech, Karo

MARZEC

Etiopia to kraj afrykański, który nigdy nie został skolonizowany dzięki bitwie pod Adwą, w której Etiopczycy triumfowali nad najeżdżającą armią włoską. Historyczna bitwa i bohaterowie, którzy polegli za wolność kraju, są czczeni co roku w marcu. W tym miesiącu odbywa się również ceremonia skoków przez byki na południu Etiopii, u Hamerów.

KWIECIEŃ

Wielkanoc w Etiopii zwykle przypada w innym terminie niż nasza Wielkanoc. Po prawie dwóch miesiącach postu bez mięsa i nabiału, po uroczystości Wigilii Paschalnej, która trwa w sobotnią noc trwa do 3 nad ranem, rozpoczyna się świąteczne ucztowanie. Warto odwiedzić Etiopię nie tylko dla tego święta, ale również, dlatego, że przy jeszcze dobrej pogodzie, można zwiedzić wszystkie regiony kraju.

MAJ

Etiopia silnie identyfikuje się i szanuje swoją przeszłość. Obchody Dnia Zwycięstwa Patriotów Etiopskich odbywają się w tym miesiącu. Próba kolonizacji Etiopii przez Włochy doprowadziła do drugiej wojny między dwoma krajami, ale Włochy zostały ostatecznie pokonane w maju 1941 roku. W wydarzeniu biorą udział dumnie prezentujący odznaczenia wojskowe weterani, którzy walczyli o wyzwolenie swojego kraju.. Pogoda jest na ogół ciepła i odpowiednia np. na zwiedzenie środkowej części kraju.

CZERWIEC

Od czerwca na północy zaczyna się pora deszczowa, co powoduje wzrost poziomu wody w jeziorach i rzekach. Pola pokrywają są bujną zielenią. Jeśli chcesz cieszyć się podróżą i nie wpadać na hordy innych turystów, wybierz czerwiec na podróż.

LIPIEC

Pomimo pory deszczowej, wciąż jest ciepło i przyjemnie. Szczególnie, jeśli chcesz się wybrać na południe kraju, to jest to odpowiedni moment. Zachmurzone niebo uchroni Cię przed poparzeniami słonecznymi.

Na zdjęciu Gojam w lipcu – pięknie i zielono

Wisdom Ethiopia Europe Agent